Vespa Racing Sixties

VESPA RACING SIXTIES

VESPA RACING SIXTIES TO SPECJALNA SERIA INSPIROWANA NAJBARDZIEJ KLASYCZNĄ I SPORTOWĄ ESTETYKĄ ŚWIATA WYŚCIGÓW LAT 60. 

Okres, do którego nawiązuje stylistyka modeli Racing Sixties to czas wyścigów, gdzie oprócz walki ramię w ramię liczył się również styl i elegancja. To moment w historii motoryzacji, kiedy kierowców ścigających się na jednośladach nazywno prawdziwymi "dżentelmenami". 

I to właśnie te eleganckie sportowe wartości są inspiracją dla nowej serii specjalnej Vespa, obejmującej dwa modele; Vespa Sprint i Vespa GTS Super.
Zupełnie nowa żółta i czerwona grafika wyróżniają się na podwoziu, odpowiednio zielonym i białym, najbardziej kultowych modeli z gamy Vespy; Sprint (z silnikami o pojemności 50 i 125 cm3) oraz GTS Super (125 i 300 cm3).

Oprócz tej sugestywnej kolorystyki Vespy posiadają zupełnie nowe siedzenia, złote felgi i matowo czarne detale. Wszystko to nadaje eleganckiego i sportowego charakteru. 

Wybór stylu zastosowany w specjalnej serii Vespa Racing Sixties nawiązuje do wyczynów legendarnych osobowości sportowych, przywołując wspomnienia legendarnych torów, takich jak Monako lub Monza Grand Prix, lub historyczne mistrzostwa, takie jak Targa Florio. Nostalgia jest jednak ograniczona do minimum, a modele Racing Sixties idą z duchem czasu. Dzięki nowym malowaniom seria specjalna Racing Sixties oferuje klasyczny styl ze sportowym akcentem, odzwierciedlając indywidualne podejście, w którym na nowo odkrywane są wartości materiałowe i dotykowe, takie jak kolor, materiał i tekstura, z odrobiną ekskluzywności w detalach. Jest to zdecydowany wyraz uznania dla odważnej prostoty.

SPRINT & GTS

Zarówno Vespa Sprint, jak i Vespa GTS Super gwarantują klasyczny sportowy charakter dzięki połączeniu prostych kolorów, takich jak żółty i zielony lub czerwony i biały, oraz wyraźnym graficznym liniom, które podkreślają boki i przedni krawat. Dodatkowym akcentem stylistycznym jest matowe czarne wykończenie uchwytu pasażera i podnóżków, ustawienie świateł przednich i tylnych, osłona tłumika, lusterka wsteczne, podstawa zestawu wskaźników na pokładzie i poszycie osłony, a także herb na przednim błotniku Vespa GTS Super Racing Sixties.

Vespa Sprint i Vespa GTS Super Racing Sixties zrezygnowały z klasycznego chromowania, aby ustąpić miejsca złotemu metalicznemu wykończeniu felg, zyskując ekskluzywność i prestiż dzięki nowemu siedzeniu z miękkiego, aksamitnego nubuku, pokrytego PVC w celu ochrony przed złą pogodą a wraz z rzemieślniczymi przeszyciami przypominającymi samochody sportowe z lat 60. oraz dedykowaną tabliczką, te dwie ostatnie stanowią hołd dla ekscytującego i wciągającego świata wyścigów.

Sprint 

Sprint 

Sprawdź szczegóły klikając w wybrane zdjęcie.

GTS

 

Sprawdź szczegóły klikając w wybrane zdjęcie.

Dealerzy

Sprawdź, gdzie znajdziesz najbliższego dealera, u którego możesz kupić jeden z modeli w specjalnej wersji Racing Sixties.